Steviola® Sladidlo - sypké sladidlo zo Stévie

Stévia-sladidlo V poslednej dobe je veľký záujem o nízkoenergetické ako aj diétne potraviny. Zvýžil sa záujem najmä o sladidlá na stéviovom základe, ktoré majú množstvo požadovaných vlastností, ako sú sladkosť, rozpustnosť, stabilita, nízka energetická hodnota, a to bez toxických a karcinogénnych účinkov.

Steviola® Sladidlo je sypké sladidlo na báze glykozidov steviolu vyrobené z rastliny Stévia cukrová - Stevia Rebaudiana. Je vhodné nielen pre ľudí trpiacich cukrovkou, obéznych ľudí a ľudí trpiacich vysokou kazivosťou zubov.
Sladivé látky - glykozidy steviolu, extrahované z rastliny Stévia cukrová - Stevia Rebaudiana Bertoni, majú nulovú kalorickú hodnotu.

Steviola® Sladidlo - sypké sladidlo je pre dosiahnutie dávkovania - 1 lyžička sladidla zodpovedá 1 lyžičke cukru - doplnené Erytritolom, ktorý patrý medzi cukrové alkoholy prirodzene nachádzajúce sa napr. v ovocí alebo zelenine. Je skoro bez kalórií, má nulový glykemický index, nemá vplyv na hladinu krvného cukru alebo hladinu inzulínu, nespôsobuje zubný kaz a telo ho veľmi dobre absorbuje. Nemá žiadnu pachuť.

Odteraz si môžete pochutiť na svojich obľúbených jedlách a zákuskoch bez ľútosti. Steviola® Sladidlo - sypké sladidlo zo Stévie cukrovej je vhodné na varenie, pečenie, na sladenie ovocia, nápojov, šalátov, omáčok a všade tam, kde chcete nahradiť cukor. Je použiteľný vo všetkých receptoch ako náhrada cukru 1:1.

Steviola® Sladidlo - sypké sladidlo je dostať aj ako jednotlivo balené "Sticky" ku kávičke, či čaji.

Steviola® Sladidlo - sypké sladidlo zo Stévie

  • vhodné na varenie, pečenie, na sladenie ovocia, nápojov, šalátov, omáčok, dezertov, ...
  • 100% prírodný produkt
  • 100% bez cukru, 100% bezpečné pre vaše zuby
  • vhodné pre diabetikov, obéznych ľudí a ľudí s nízkokalorickou stravou
Zloženie: sladidlo: erytritol E968, sladidlo: glykozidy steviolu E960 (v čistote 95-97%)
Neobsahuje: cukor, droždie, pšenicu, lepok, sóju, mliečne výrobky, vajcia, farbivá, arómy, umelé konzervačné látky ani umelé sladidlá!
Dávkovanie: 1 čajová lyžička zodpovedá 1 čajovej lyžičke cukru.

Informácie pre diabetikov: 0 SJ (BE)
Hodnota ADI: 107,5 g na 50 kg hmotnosti denne.

Priemerné výživové hodnoty
Energetická hodnota
Bielkoviny
Sacharidy:
- polyalkoholy
- cukry
Tuky:
- mastné kyseliny
Vláknina
Sodík
100 g
0 kJ/ 0 kcal
0.05 g
0.3 g
99 g
0 g
0.1 g
0.1 g
0.1 g
0 g
5 g/ 1 lyžička
0 kJ/ 0 kcal
0.0025 g
0.015 g
4.95 g
0 g
0.005 g
0.005 g
0.005 g
0 g

Balenie a cena:
350g: 11,61 €