Stévia cukrová - celé listy

Stévia-celé-listy Výrobok je určený na kozmetické účely. Má sladkú chuť.

Použitie: Napríklad - jeden až dva celé listy sa vylúhujú v 2 - 3 dcl studenej alebo teplej tekutine.

Vodný extrakt z listov Stévie je vynikajúcim prostriedkom na ošetrenie pokožky ako pleťová voda. Ničí baktérie, ktoré môžu vyvolať zápaly a tvorbu akné. Zmäkčuje pleť, tonizuje, zastavuje vznik vrások a znižuje výskyt zápalov. Do pohára vody stačí nakvapkať pár kvapiek extraktu a pleť potrieť vatovým tampónom.
Vďaka svojím antibakteriálnym účinkom je vdačným pomocníkom pri ochoreniach kože, napr. ekzémoch, rôznych dermatitídach, hojení drobných rán a jaziev, a pod. Má ukľudňujúce účinky na pokožku pri poštípaní alebo bodnutí hmyzom, tiež pri popáleninách. Stačí nakvapkať pár kvapiek extraktu na vatový tampón a miesto potrieť.

V oblasti kozmetiky sa extrakt zo Stévie využíva ako súčasť zubných pást a ústnych vôd. Stévia rebaudiana dokáže ničiť množstvo nebezpečných baktérii ústnej mikroflóry. Výrazne dokáže obmedziť tvorbu zubného povlaku a zubného kameňa, predovšetkým u detí. Zamedzuje tvorbe kvasných procesov v ústach, obmedzuje nepríjemné zápaly ďasien a zápach z úst. Stévia má antibakteriálne a protivírusové účinky nielen v dutine ústnej, ale priaznivo pôsobí tiež pri rôznych bakteriálnych a vírusových infekciách, napr. zápaly ďasien, afty, paradentóza. Stačí pár kvapiek extraktu z listov Stévie nakvapkať do pohára vody na výplach úst a kloktanie.

Stévia rebaudiana ako extrakt z listov je možné použiť tiež ako vlasovú vodu. Spomaľuje proces šedivenia, znižuje tvorbu a výskzt lupín, zlepšuje celkový stav vlasovej pokožky a lesk vlasov. Stačí pár kvapiek extraktu nakvapkať do vody a vlasy opláchnuť, prípadne votrieť do vlasovej pokožky.

Použitie listov Stévie nie je pre človeka nebezpečné.

Krajina pôvodu: Paraguaj.

Balenie a cena:
100 g:
4,10 €